Popis

Účel:

Dětská Ski-vodítka jsou určena k individuální pomoci dětem při lyžařských začátcích. Vzhledem k tomu, že jsou do stáří pěti let rodiče dítěti nejvhodnější a většinou první lyžařský učitel jsou Ski-vodítka určena právě jim a jejim malým lyžařům.

Cíl:

Použitím této pomůcky naučíme malého lyžaře jednoduchým způsobem zastavovat, změnit směr, sjíždět i strmé svahy a jízdu na vleku samostatně.

Popis pomůcky:

Ski-vodítka se sestávají z pásku, dvou řemínků a vlečného lana. Širší pásek je zapnut kolem pasu dítěte, užší řemínky kolem stehen. Vlečné lano potřebujeme k vlečení dítěte resp. když s ním nebo za ním lyžujeme.

Praktické použití:

Učitel nebo jeden z rodičů lyžuje za dítětem a drží Ski-vodítka v rukách.

Jestliže není k dispozici vlek, můžeme jednoduše dítě pomocí Ski-vodítkatáhnout do kopce.

Rodiče se nemusí ohýbat, dítě je prakticky v pozici jako na vleku takže přechod na vlek později nedělá žádný problém.

Když už dítě umí na lyžích pevně stát a jet rovně a když rychlost už není problém, můžeme lyžovat za ním. Největší předností učení za pomocí vodidel je, že ty nejsou napnutá, jestliže je terén přiměřený a dítě prakticky lyžuje samostatně. Pomáháme mu pouze v kritických situacích - jestliže je příliš vysoká rychlost, příliš strmý terén nebo hrozí pád dítěte.

Dítě má pocit bezpečí neboť je rychlost pod stálou kontrolou. Jestliže si přejeme změnit směr jízdy jednoduše zatáhneme Ski-vodítka na žádoucí stranu.

Pomocí Ski-vodítek mohou děti začít jezdit mezi brankami, což je ještě více motivuje k lyžování. Jestliže dítě ztrácí kontrolu nad lyžemi, Ski-vodítka lehce zatáhneme čímž snížíme rychlost , resp. Ski-vodítka lehce pozvedneme abychom zamezili pádu.

Na strmém svahu lyžujeme nad dítětem a pomocí Ski-vodítek ho držíme aby nesklouzlo. Na vleku nebo když Ski-vodítka nepotřebujeme je jednoduše svineme a připneme na zadní straně pásku .

PŘEDNOST PRO CELOU RODINU

Pomocí vodidel nebudete uvázáni na dětský svah a můžete s ostatními členy rodiny lyžovat i na větších sjezdovkách.

Vzhledem k tomu, že jsou do stáří pěti let rodiče dítěti nejvhodnější a většinou první lyžařský učitel jsou Ski-vodítka určena právě jim a jejim malým lyžařům.

NA CO JE TŘEBA DÁVAT POZOR

Samozřejmě musí mít alespoň jeden z rodičů minimální základní lyžařské znalosti.

Za dítětem jsme v podstatě hlavně v pluhu. Doporučujeme jízdu trochu souběžně s dítětem abychom jej při ev. pádu nepřejeli.

Novinky

DOVOLENÁ

15. 2. 2019
Od 16.2. do 24.2. máme zavřeno, lyžujeme:) více ›

SNĚHOVÁ NADÍLKA - SKVĚLÁ NABÍDKA

5. 1. 2019
Doprava zdarma více ›

Máme opět všechny barvy:)

10. 12. 2018

VÍTEJ ZPÁTKY PANÍ ZIMO :)

1. 12. 2018
Hory už se bělají, bude brzy mráz..... Nejvyšší čas pořídít si naše ski-voditka :) více ›

SMS

14. 1. 2018
Poděkování od spokojeného tatínka více ›

Čerstvá zkušenost z Rakouska

30. 12. 2017

Ukázaná platí:)

7. 1. 2017

Není to jen popruh !

27. 12. 2017
SKI-voditka nejsou jen obyčejný popruh více ›

další novinky
Reklama